Програма USAID АГРО надасть 18,2 млн грн співфінансування для інтеграції ветеранів у сільське господарство.
Внаслідок збройної агресії рф проти України кількість ветеранів війни зростає. Для частини з них повернення до попередньої роботи може бути ускладненим через втрату компетентностей або погіршення стану здоров’я. Проте, здобуття нової спеціальності або отримання бізнес-навичок, які б враховувала особливості та навички ветеранів, сприятиме їхньому поверненню в цивільне життя. Це також допоможе зменшити дефіцит робочої сили, особливо в аграрному секторі, який виник через військові дії. Успішна інтеграція та робота ветеранів в агросекторі не лише дозволить їм почати нове життя, але і зміцнить економіку країни.
Програма USAID АГРО оголошує конкурс для двох-трьох проєктів (від 6 до 9 млн грн співфінансування для кожного), для розробки та впровадження ефективних моделей інтеграції ветеранів в агро. Проєкти повинні сприяти зайнятості ветеранів у сільському господарстві, наприклад, через підвищення кваліфікації, перекваліфікацію для подальшого працевлаштування, а також розвиток самозайнятості, започаткування та розширення/відновлення власного бізнесу в аграрній сфері.
Очікується, що виконавці проєктів зможуть поєднати як експертизу в аграрному секторі, так і досвід роботи з ветеранами та налагоджені зв’язки з ветеранською спільнотою. Тому для реалізації такого завдання можуть об’єднуватися кілька партнерських організацій з досвідом роботи, наприклад, в агросекторі та сфері навчання і працевлаштування ветеранів. Результатом такої співпраці мають стати розроблені моделі інтеграції як щодо навчання ветеранів, так і для потенційних роботодавців в агро, а також приклади успішного працевлаштування ветеранів на аграрних підприємствах чи як самозайнятих в агросекторі.
Для участі в цьому конкурсі, Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських недержавних суб’єктів господарювання (за винятком фізичних осіб – підприємців) та неурядових організацій. Повний опис технічного завдання читайте за посиланням
Дедлайни:
до 18:00, 14 листопада 2023 р. – зареєструватися для участі у передзаявочному онлайн-семінарі (електронна адреса: agro.subawards@chemonics.com)
15 листопада 2023 р. з 14:30 до 16:30 проведе передзаявочний онлайн-семінар
не пізніше 18:00, 21 листопада 2023 р. для подання запитань щодо участі у цьому конкурсі
не пізніше 18:00 за місцевим часом 04 грудня 2023 р. – кінцевий термін подання заявок (технічна пропозиція, бюджет і супровідні документи).
У будь-якій кореспонденції щодо цього конкурсу прохання зазначати його назву: ЗПЗ № 63.