Програма USAID АГРО оголошує конкурс для двох-трьох проєктів (від 6 до 9 млн грн співфінансування для кожного), для розробки та впровадження ефективних моделей інтеграції ветеранів в агро.

  • 07.11.23

Програма USAID АГРО надасть 18,2 млн грн співфінансування для інтеграції ветеранів у сільське господарство.

Внаслідок збройної агресії рф проти України кількість ветеранів війни зростає. Для частини з них повернення до попередньої роботи може бути ускладненим через втрату компетентностей або погіршення стану здоров’я. Проте, здобуття нової спеціальності або отримання бізнес-навичок, які б враховувала особливості та навички ветеранів, сприятиме їхньому поверненню в цивільне життя. Це також допоможе зменшити дефіцит робочої сили, особливо в аграрному секторі, який виник через військові дії. Успішна інтеграція та робота ветеранів в агросекторі не лише дозволить їм почати нове життя, але і зміцнить економіку країни.

Програма USAID АГРО оголошує конкурс для двох-трьох проєктів (від 6 до 9 млн грн співфінансування для кожного), для розробки та впровадження ефективних моделей інтеграції ветеранів в агро. Проєкти повинні сприяти зайнятості ветеранів у сільському господарстві, наприклад, через підвищення кваліфікації, перекваліфікацію для подальшого працевлаштування, а також розвиток самозайнятості, започаткування та розширення/відновлення власного бізнесу в аграрній сфері.

Очікується, що виконавці проєктів зможуть поєднати як експертизу в аграрному секторі, так і досвід роботи з ветеранами та налагоджені зв’язки з ветеранською спільнотою. Тому для реалізації такого завдання можуть об’єднуватися кілька партнерських організацій з досвідом роботи, наприклад, в агросекторі та сфері навчання і працевлаштування ветеранів. Результатом такої співпраці мають стати розроблені моделі інтеграції як щодо навчання ветеранів, так і для потенційних роботодавців в агро, а також приклади успішного працевлаштування ветеранів на аграрних підприємствах чи як самозайнятих в агросекторі.

Для участі в цьому конкурсі, Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських недержавних суб’єктів господарювання (за винятком фізичних осіб – підприємців) та неурядових організацій. Повний опис технічного завдання читайте за посиланням

Дедлайни:

до 18:00, 14 листопада 2023 р. – зареєструватися для участі у передзаявочному онлайн-семінарі (електронна адреса: agro.subawards@chemonics.com)

15 листопада 2023 р. з 14:30 до 16:30 проведе передзаявочний онлайн-семінар

не пізніше 18:00, 21 листопада 2023 р. для подання запитань щодо участі у цьому конкурсі

не пізніше 18:00 за місцевим часом  04 грудня 2023 р. – кінцевий термін подання заявок (технічна пропозиція, бюджет і супровідні документи).

У будь-якій кореспонденції щодо цього конкурсу прохання зазначати його назву: ЗПЗ № 63.

Довідково:
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це 7-річний проєкт (2019-2026), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл».  Метою Програми USAID АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад України, які потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних і прибуткових мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП), які успішно інтегруватимуться в конкурентні українські та міжнародні ринки.