СФГ, навіть без створення юридичної особи, - це бізнес. Хай і невеликий за розмірами, але це бізнес. Тому до його започаткування, а особливо юридичної реєстрації, слід підходити відповідально.
У першу чергу варто ґрунтовно познайомитися із законодавством. Зокрема, із нормами Закону України «Про фермерське господарство» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/973-15#Text). Це допоможе зрозуміти:
Закон України «Про фермерське господарство» розміщений у додатках до цього Посібника, а також його можна знайти за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/973-15#Text.
Не забувайте також перечитати Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», витяг із якого розміщений у додатках до цього Посібника, а також його можна знайти за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3551-12#Text. Адже цим Законом передбачена низка пільг для ветеранів, якими можна скористатися при започаткування СФГ.
Мова може йти про підтримку ветеранів війни, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України, а саме:
- Органи виконавчої влади, виконавчі комітети місцевих рад зобов'язані подавати допомогу у будівництві індивідуальних жилих будинків. Земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва відводяться зазначеним особам у першочерговому порядку;
- Першочергове одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п'ятого року після закінчення будівництва.
Порядок надання позики ветеранам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 2019 р. № 449 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/449-2019-%D0%BF#Text).
Варто ознайомитися з існуючими програмами підтримки СФГ, а також підтримки ветеранів і ветеранок, що існують як на національному, так і на місцевому рівнях.
Ви можете все це зробити самостійно або звернутися до фахівців місцевих органів влади, наприклад, структурних підрозділів обласних адміністрацій, що є відповідальними за розвиток сільського господарства; управлінь у справах ветеранів, регіональних відділень Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, а також до органів управління територіальних громад.
У багатьох областях працюють сільськогосподарські дорадчі служби – звертайтеся до них. Якщо не знаєте як їх знайти, звертайтеся до Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України (www.dorada.org.ua).
За бажанням, Ви можете скористатися послугами юридичних компаній чи окремих правників.
Знання законодавства може полегшити започаткування СФГ, уникнути помилок на цьому шляху, а також посилити його економічну спроможність у майбутньому.