Метою програми AgVet є збільшення кількості військових ветеранів, які прагнуть до розвитку знань і навичок за допомогою всебічних, практичних і захоплюючих модельних програм ферм/ранчо, які призведуть до успішної кар’єри в харчовому та сільськогосподарському секторах.
Світова практика переконує, що фермерство - це один із найважливіших, найшвидших і найпростіших інструментів не тільки самозайнятості ветеранів/ветеранок, а й повернення їх до повноцінного цивільного життя на загал. Водночас, є розуміння того, що для більшості українських ветеранів фермерство – справа нова. А реалізація нових ідей потребує коштів.
Досвід США щодо залучення ветеранів і ветеранок війни до сільського господарства наштовхнув на думку фахівців Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України на ідею започаткування проєкту «Школа сімейного фермерства для ветеранів і ветеранок»
Відсутність успішної кредитної історії обмежує можливості малого агробізнесу інвестувати кошти в розвиток. Внаслідок підвищеного рівня ризиковості потенційних проєктів вартість кредитів для таких форм господарювання була в середньому на 5–7 % вища, ніж для «великих» аграріїв...
У процесі підготовки навчальної програми Школи фахівцями НАСДСУ було проведено опитування для виявлення найбільш цікавих для ветеранів тем майбутнього навчання. Сільськогосподарська кооперація опинилася тільки на 7 місці в списку пріоритетів учасників Школи. Чому так? Та й чи варто говорити про сільськогосподарську кооперацію під час війни?
Надання земельних ділянок для ведення фермерського господарства із земель державної та комунальної власності здійснюється в порядку, передбаченому Земельним кодексом України. І звідси починаються негаразди для майбутнього фермера...
Спілкування з учасниками Школи сімейного фермерства для ветеранів і ветеранок дає підстави говорити про те, що більшість із них поки що слабо орієнтуються у можливостях державної підтримки фермерських господарств, особливо сімейних фермерських господарств (СФГ)
Якщо ветеран чи ветеранка війни думають про власну сімейну ферму, що буде не лише джерелом доходу, а й відображенням його/її стилю життя, то першим кроком до реалізації мрії повинен бути ретельно розроблений бізнес-план.
До кінця війни кількість ветеранів та членів їхніх сімей, якими опікується Міністерство у справах ветеранів України, може збільшитися з 1,2 мільйонів до 4–5 мільйонів осіб. Більшості з них потрібна соціальна адаптація та працевлаштування...